ТОП-5 порад, як не захворіти на хворобу Лайма: захистіть себе від небезпеки кліщів

ТОП-5 порад, як не захворіти на хворобу Лайма: захистіть себе від небезпеки кліщів

Хвороба Лайма, також відома як бореліоз, спричиняється бактерією Borrelia burgdorferi і передається через укуси інфікованих кліщів. Це серйозне захворювання, яке може мати довгострокові наслідки, якщо його не виявлено і не лікують вчасно. Однак існує кілька простих кроків, які можна зробити, щоб знизити ризик зараження.

Ось ТОП-5 порад, як не захворіти на хворобу Лайма і зберегти своє здоров'я.

1.     Правильний одяг і взуття

Носіть закрите взуття і довгі штани під час прогулянок лісом або високою травою, особливо в період активності кліщів (навесні та влітку).

Використовуйте спеціальні захисні засоби, такі як просочені інсектицидами одяг і взуття, щоб відлякувати кліщів.

2.     Регулярний огляд тіла

Після прогулянки на природі, огляньте уважно своє тіло, включно з важкодоступними місцями, як-от пахви, задній бік колін і зона бікіні.

Інфікування B. burgdorferi зазвичай не відбувається, поки заражений кліщ не пробуде в місці укусу понад 36 годин. Таким чином, пошук кліща і його швидке видалення можуть допомогти запобігти інфекції.

Наповненого рідиною кліща слід видаляти обережно, прагнучи не розчавити його пальцями, тому що пошкодження кліща може призвести до передачі захворювання. Тіло кліща не слід здавлювати або стискати. Для видалення кліща його потрібно поступово витягати за голівку маленькими щипцями. Точку прикріплення кліща слід обробити спиртом.

3.     Використовуйте репеленти

Наносьте на відкриті ділянки шкіри репеленти, що містять діетилтолуамід або інші рекомендовані активні інгредієнти, щоб відлякувати кліщів.

Періодично оновлюйте нанесення репеленту, особливо якщо ви довго перебуваєте на вулиці або в лісі.

4.     Уникайте хащів

Намагайтеся уникати прогулянок у високій траві, кущах і заростях, де кліщі часто перебувають.

За необхідності ходити такими місцями, намагайтеся йти по центру стежки й уникайте контакту з рослинністю.

5.     Перевірте наявність кліщів на домашніх тваринах

Регулярно оглядайте ваших домашніх тварин на наявність кліщів, особливо якщо вони часто проводять час на вулиці або в лісі.

Користуйтеся засобами від кліщів для домашніх улюбленців, щоб запобігти передачі бореліозу.

Дотримання цих простих порад допоможе знизити ризик зараження хворобою Лайма. Не забувайте, що запобігання краще, ніж лікування, тож будьте уважними та дбайте про своє здоров'я і здоров'я своїх близьких.

Заказать сейчас